” بسمه تعالی “

الَّذينَ إِن مَكَّنّاهُم فِي الأَرضِ أَقامُوا الصَّلاةَ…

نماز مدرسه توحید و یکتاپرستی است. شاگردان مدرسه نماز با التزام به کلمه توحید و توحید کلمه به اعتلای امت واحده و تعالی و ترقی مسلمین می اندیشند. نماز و ذکر خدا نور چشم و روشنایی جان مومنان و کلید بهشت است. درعصری که مستکبران در دلهای نسل نو بذر مادیگرایی و از خودبیگانگی می افشانند و آنان را از معنویت و معارف اسلامی دور می کنند، مسجد و نماز  پناه گاه مطمئن مسلمانان به شمار می آید. پیوند خانه و مدرسه و مسجد در پرتو اقامه نماز و ترویج معارف این فریضه الهی پشتوانه‌ای محکم در برابر تهاجم فرهنگی و دسائس اجانب است. رهبر معظم انقلاب اسلامی امام سید علی خامنه‌ای مدظله العالی در سه دهه گذشته با ارسال پیام های حکیمانه به اجلاس سراسری نماز راه کار ها را  نشان داده اند. عمل به آن رهنمود ها گره گشا و تحول آفرین است.

یکی از مهمترین رسالت های نخبگان استان ارزیابی میزان تعامل هدفمند خانه و مدرسه و مسجد در جهت ترویج فرهنگ و آداب و آثار حیات بخش نماز و نیایش است. شناخت علل کاستی ها و فاصله گرفتن ها و چاره اندیشی برای تحول و تعامل و هم افزایی در این سه نهاد اقدام مبارکی در مسیر رشد و تامین سعادت آینده سازان ایران اسلامی است.

حمایت علمی و عملی حوزه های علمیه و دانشگاه ها و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش وصداو سیما و کمک شورای اقامه نماز استان در جهت ترویج فرهنگ ومعارف نماز راه را برای حضور با شکوه نوجوانان و جوانان در صفوف نماز جماعت هموار می کند.

در دوره ای که رعایت فاصله اجتماعی و اصول بهداشتی ضرورت دارد، استفاده از رادیو و تلویزیون و فضای مجازی برای روشنگری پیرامون اقامه نماز حائز اهمیت است.

از تلاش های ارزشمند استاندار محترم و نماینده معزز ولی فقیه و فرهنگیان و مدیران و عالمان اهل تسنن و تشیع و مروجان اتحاد مسلمانان و خادمان دین مبین اسلام و ناشران فرهنگ نماز صمیمانه سپاسگزارم.

امیدوارم ستاد پر تحرک اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان بامدد الهی و مساعدت مدیران ارشد آن خطه سرافرازکارنامه درخشان تری به ارمغان آورد.

سیداحمد زرهانی

قائم مقام ستاد اقامه نماز